Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ValaskáHľadať
 
 

Tanečný orchester Valaská

Informácia o podpore z banskobystrického samosprávneho kraja formou dotácie

                                      

                                      logo bbsk - podpora projektov

 

     Naše Občianske združenie Dychový orchester Valaská získalo podporu z BBSK formou dotácie vo výške 1000 eur na realizáciu projektu „Podpora šírenia slovenskej tanečnej a dychovej hudby – Dychový orchester Valaská.“ Zmluva o dotácii bola podpísaná dňa 25.7.2018. Dotácia bola združeniu pripísaná na účet dňa 10.08.2018. OZ sa muselo rozhodnúť, čo z poskytnutej dotácie zakúpi, keďže nie všetko uvedené v projekte, sa dalo z dotácie zafinancovať. Za najpotrebnejšie sa stanovilo obstaranie polokošieľ s potlačou – názvom orchestra, pod ktorým vystupuje a štátnym znakom pre potreby reprezentácie v zahraničí. Oproti plánovanému počtu 25 ks sa objednalo 29 ks, pretože sme počítali s rezervou pre prípadných nových členov. Zo zvyšných disponibilných finančných prostriedkov z dotácie a z vlastných zdrojov OZ boli dokúpené tri dusítka pre trúbky B a jeden nový nástroj  - Trúbka B zn. Yamaha.

Z dotácie boli teda obstarané :

  • 25 ks polokošieľ s potlačou
  • 1 ks trúbka typ Yamaha YTR-3335S Bb
  • 3 ks dusítka pre trúbky B zn. Tom Crown

Výška dotácie bola 1000 eur. Celkové výdavky na projekt boli vo výške 1258 EUR. Spolufinancovanie nášho OZ bolo vo výške 258 eur, čo je 25,80 %.

 

Za poskytnutie dotácie a podporu nášho združenia a dychovej hudby veľmi pekne ďakujeme.

                                        

R. Hlaváčik

 

Základné informácie a kontakty

 KONTAKTY NA VEDENIE TANEČNÉHO ORCHESTRA VALASKÁ

 

e-mail:       tanecnyorchestervalaska@gmail.com

tel.:          0908479723 - vedúci  Mgr. Róbert Hlaváčik

alebo prostredníctvom Obecného úradu Valaská

Dirigent: Ján Jenča

Repertoárové zameranie: swingová tanečná hudba, slovenské a svetové evergreeny, staré aj súčasné hity, hudba pre spoločenské tance, muzikálová hudba, repete-štýl.

Počet členov: 23

WEB:         http://tanecny-orchester-valaska.webnode.sk

Facebook: kliknite na logo       Logo FB

                                Repre foto


 

Už nie dychovka ale TANEČNÝ ORCHESTER VALASKÁ !

     Tanečný orchester Valaská je priamym pokračovateľom Dychového orchestra Valaská, ktorý vznikol v roku 1956.  V r. 2012 prichádza podstatná  zmena v hudobnom zameraní na modernejšie swingové skladby a transformácia orchestra na tanečný orchester, resp. bigband.

     Dôvodom bol nedostatok hráčov. Začalo nacvičovanie nového repertoáru, ktorý sa od septembra 2012 dával dokopy, zháňali sa nové noty, skladby, pomohli miestni hudobníci-aranžéri, ako Ján Bartánus (stále hrá na pozaunu), Miloslav Hlaváček, Pavel Šianský. Tanečný orchester sa zameriava na slovenské a svetové evergreeny, známe populárne skladby inštrumentálneho charakteru, ale aj so spevom. Prvýkrát  sa Tanečný orchester predstavil verejnosti na Festivale dychových hudieb Valaská 2013 a už tu sa ukázalo, že rozhodnutie hrať inú muziku, bolo správne. Ešte v septembri tohto roka sa orchester zúčastnil festivalu Gemerská krídlovka v Rimavskej Sobote a do konca roka 2013 nacvičil ešte skladby na Vianočný koncert, ktorý zožal taktiež veľký úspech. Cvičilo sa ďalej a nové skladby a piesne orchester predviedol na májovom koncerte Večer plný hitov, taktiež úspešne. Spolu s orchestrom sa ako hostia predstavili aj skvelí tanečníci z Faber dance teamu. Víziou orchestra je hrať hudbu tanečnú, na počúvanie, hrať hity svetové aj slovenské, slávne ale aj zabudnuté, hudbu swingovú, hudbu časov minulých, ale aj súčasné populárne skladby, hrať na festivaloch, plesoch, zábavách, možno i tanečných podujatiach, alebo len tak, ľuďom pre radosť.

 

Tanečný orchester Valaská - Vianočný koncert

 

Foto - Trstenská krídlovka 2014Foto - Trstenská krídlovka 2014

Foto - Vianočný koncert 2013

 

 

 


 

Druhé CD je tu Pre Vás...!

     V novembri 2006 pri príležitosti osláv 50. výročia nahral náš dychový orchester svoje prvé CD a myšlienka na to druhé nedala na seba dlho čakať. Plánovali sme ho nahrať do osláv nášho 55. výročia, no akosi sa to v minulom roku nepodarilo. Pozitívne ohlasy po našom jubilejnom koncerte, ktoré nás naozaj milo prekvapili,  nás však opäť nakopli a tak sme sa pustili do práce na nahrávke nášho druhého CD-čka. Nahrávali sme opäť kde inde, ako v našej milej skúšobni, kde sa vraj nahráva veľmi dobre. Bol práve konečne krásny marcový víkend 17-18. marca, no my  sme ho strávili pod zemou v improvizovanom nahrávacom štúdiu. 35 muzikantov od rána do večera nahrávalo skladby prevažne z programu jubilejného koncertu a večer usínalo s boľavými perami.
Zvukovým majstrom bol opäť náš rodák Robert Čunderlík, usmievavý, trpezlivý a priateľský to človek a výborný muzikant.
     Po chvíľke oddychu sa dohrali ešte sólové party, dospievali sa spevy a malo by byť všetko hotové. Spolu s našim dychovým orchestrom na CD spoluúčinkuje Spevokol Lipka a Detský zbor zo ZUŠ vo Valaskej. Na CD si v sólovom podaní budete môcť vypočuť nášho šikovného mladého klarinetistu Maťka Veselku, ako sólistky – speváčky sa predvedú učiteľky ZUŠ Adriana Bundová, Martina Škantárová a Adriana Škrváňová, pieseň V dolinách zaspieva Jaroslav Benko a skladbu pre klavír a orchester zahrá vynikajúci klavirista, učiteľ našej ZUŠ Ing. Peter Pisár.
     Chceme poďakovať vedeniu obce – pánovi starostovi a obecnému zastupiteľstvu za podporu a vyčlenenie finančného príspevku na nahrávku CD. Srdečne ďakujeme. Ďakujeme aj rodinám muzikantov za trpezlivosť a toleranciu.

     Druhé CD pokrstili na Festivale dychových hudieb vo Valaskej 16. júna 2012 traja krstní otcovia - Pavol Tužinský, Pavel Šianský a Zoltán Popróči. Aj krstným otcom za ich pekné slová a priania ďakujeme.

Takže naše druhé CD je tu Pre Vás... !

Obal CD Pre Vás - titulná strana

Obal CD Pre Vás - vnútorná strana

Obal CD - zadná strana


 

Nový bulletin vydaný k 55. výročiu vzniku DO Valaská

Pri príležitosti osláv 55. výročia vzniku DO Valaská bol vydaný tento bulletin. Pre otvorenie alebo stiahnutie bulletinu kliknite na obrázok. Nájdete tam stručné aktuálne informácie o našom orchestri.

Uvodna strana Bulletinu k 55. výročiu DO Valaská Ďakujeme p. Ivorovi Páleníkovi - I.P. Press Brezno za pomoc a vydanie bulletinu sponzorsky.


 

HISTÓRIA DYCHOVÉHO ORCHESTRA VALASKÁ

 

Dychová hudba Valaská bola založená členmi miestneho Dobrovoľného hasičského zboru v októbri 1956.
     Pre tridsaťsedem nádejných muzikantov začala tvrdá práca, zoznamovanie sa s hudobnou teóriou a notami pod vedením dirigenta Ľudovíta Valu. Pod jeho taktovkou sa uskutočnilo prvé vystúpenie vo Valaskej 1. mája 1957.

      V roku 2012 sa orchester tranformoval na Tanečný orchester Valaská, alebo inak povedané bigband, ktorý v súčasnosti pracuje  pod vedením domáceho valaštianskeho dirigenta a skladateľa Jána Jenču.

     Orchester pôsobí pod záštitou Obecného úradu Valaská. Muzikanti sa schádzajú na skúšky 1-2 krát do týždňa v skúšobni kultúrneho domu. Orchester naďalej sprevádza obecné akcie. Bez účasti dychovky sa nezaobíde žiadna kultúrna či iná významná udalosť v obci.

     V súčasnosti má orchester 20 členov. Ako asi každý dychový orchester, boríme sa aj my s generačným problémom a nedostatkom mladých hráčov. Uvítame každého, kto má chuť hrať, požičiame nástroje a naučíme hrať každého, kto na to má aspoň základné predpoklady. Veľkú nádej vkladáme do spolupráce so Základnou umeleckou školou vo Valaskej a Základnou školou vo Valaskej. Inšpirujeme sa tak napríklad aj mládežníckym dychovým orchestrom pri ZUŠ v Chlumci nad Cidlinou, ktoré je družobným mestom s obcou Valaská a kde s mladými muzikantmi nemajú žiadny problém. Po krátkej odmlke sa kontakty s družobným mestom v Českej republike opäť nadviazali. Veríme, že aj medzi dychovkami bude spolupráca a priateľstvo opäť pokračovať.

     Z vystúpení v súčasnosti môžeme spomenúť napr. účinkovanie v Sliači v rámci Sliačskeho kultúrneho leta, v Kysuckom Novom Meste, tešíme sa aj spolupráci s dychovkami z Valašskej Bystřice a Zubří. Každoročne DO Valaská účinkuje samozrejme na Festivale dychových hudieb a Kultúrnej jeseni vo Valaskej. Ako Tanečný orchester sme zorganizovali Vianočný koncert, májový koncert Večer plný hitov, účinkovali sme na Trstenskej krídlovke 2014, Gemerskej krídlovke v Rimavskej Sobote, hrali sme na plesoch.

 


    

DO Hlada nových členov - inzerát

Fotografia orchestra   Orchester a mužská spevácka skupina   Účinkovanie 1.mája - otvorenie sezóny Čiernohronskej železničky

Viac o histórii a súčasnosti DO Valaská (kliknite na vyznačený text).

 

 


 

55. výročie Dychovej hudby Valaská - 26.11.2011

1

1

2

2

3

3

4

4


 
 
5

5

6

6

7

7

8

8


 
 
9

9

10

10

11

11

12

12


 
 
13

13

14

14

15

15

16

16


 
 
17

17

18

18

19

19

20

20


 
 
21

21

22

22

23

23

24

24


 
 
25

25

26

26

27

27

28

28


 
 
29

29

30

30

31

31

32

32


 
 
33

33

34

34

35

35

36

36


 
 
37

37

38

38

39

39

40

40


 
 

 
Položky 1-40 z 45

Ďalšie fotogalérie

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

Sociálny taxík

Obec Valaská od 2.5.2018 pripravuje zámer poskytovania služieb sociálneho taxíka. V prílohe nájdete cenník poplatkov a dotazník k uvedenej službe.   Poskytovanie služieb sociálneho taxíka Dotazník ku službe  

Zber odpadu

Civilná ochrana

Dokument starostlivosti o dreviny obce Valaská

webygroup
ÚvodÚvodná stránka